10. forduló
2015. 11. 23. - 18:15
Szombathely, Szombathelyi Arena Savaria

Kevés hiányzott

Elnézések sora hangzott a játékvezető szájából, sok téves ítélete után; az először egyoldalúnak tűnő nehéz futsal mérkőzésen. A visszavágó első félidejében nem szerepeltünk jól és a vendéglátók ezt rutinosan ki is használták, már a 3. percben 2 góllal vezettek, 8 perc elteltével pedig 4:0-ra húztak el. Ezek után magunkhoz tértünk és Safi szerzett gólt, játékunk is javulást mutatott, majd a félidő előtt újra a kapuba találtunk (4:2).

A következő 20 percben egy lendületes játékot mutattunk és a szombathelyieket megszorítva, támadások és kapkodásokkal fűszerezve. Ábel Peti friss igazolásunk is jól mutatkozott be, bár hosszú ideig egyik csapat sem talált újra a kapuba. A hazaiak a második félidő 8. percétől kezdve 5 szabálytalansággal játszottak, de a sporttársak túl sok mindent elnéztek nekik, így büntetőhöz sem jutottunk. Helyzetek sorát láthatta a szép létszámmal kiérkező nézősereg, de új gólokat még ez sem hozott, kiváló hálóőrünknek Arninak is nagyban köszönhetően.

Részünkről következett az 5 a 4, ahol másodperceken belül Safi mesterhármasával 4:3-ra csökkentettük nagy hátrányunkat és még bármi lehetett volna. Azonban a szombathelyi előnyök és az üres kapu hátránya a hazaiak újabb gólját hozta, így a vége előtt 2 perccel 5:3-ra vezettek. Kevés idő és kapkodás volt, de gólt már nem tudtunk szerezni, így a késői ébredés miatt sem sikerült egy pontot sem elhoznunk.