10. forduló
2018. 11. 16. - 19:00
Budaörs, Aramis SE Futsal Csarnok

Futsal NB I., 10. forduló

Bemutatómérkőzés előzte meg a nagy csatát, ahol is a Dunakeszi u13-as utánpótlása játszott szoros mérkőzést az Aramis u13-as csapatával. Első hazai győzelmünket arattuk az új Aramis Csarnokban, ahol Boza mesterhármasa és Samu duplázása is hozzásegítette a remekül teljesítő fiatalokat is az egységes győzelemhez. Rizikósan mentünk neki a találkozónak, hiszen több rutinos játékosunk nem tudott részt venni. Remek iramban kezdtük a mérkőzést, 1 percen belül már 2-0-ra vezettünk. Először Samu a bal oldalról találta el a felső hosszú sarkot és lőtt egy hatalmas bombagólt (1-0), majd őt követte csapatkapitányunk Boza jobb oldali lövése, mely a hosszú kapufáról pattant befelé (2-0).

A 11. percben egy szabadrúgást végezhettünk el, ahol Samu egy lövése némi szerencsével a hálóba pattant (3-0). Ez segített lélektanilag is és maroknyi 23-as átlagéletkorú csapatunkban; mindenki még jobban oda tette magát. Mindkét csapatnak nagy szüksége van pontokra, így még fokozódtak az izgalmak és hajtott a Nyírgyulaj is. Az u20-as és az 1-2 évvel idősebb játékosok is ragyogó védekezést hajtottak végre a mai bajnokin.

Soós Arni is jó hálóőrként dolgozott a hazai kapuban, csak a 31. percben tudtak a vendégek öt a négyes játékukkal a kapunkba találni, kisebb zavarodás után (3-1). A 36. percben kihasználtuk a vendégek hibázását, amikor is vészkapus játékuk közben egy eladott passz után Boza lőtt üres kapura. (4-1) Két perccel később újra hasonló helyzetet láthattunk, Boza ismételten nem hibázott (5-1).

A mérkőzés javarészében a mi akaratunk érvényesült -fortuna ugyan sokáig elkerülve, ma a mi oldalunkra állt-. Frank mester pofátlanul fiatal legénysége bebizonyította a Csapatkapitány és a Csapatkapitány helyettes hátán vitt csapatával, hogy az Aramis így is képes volt egy fontos győzelmet kiharcolni.

Nehéz mérkőzések várnak ránk sorban, rengeteg megmérettetés az bajnokikon és az utánpótlás válogatottban is a csapat nagy részének, de dolgozunk érte és reméljük beérik a munka, az utánpótlásnevelés.