rájátszás 3.
2014. 03. 28. - 19:00
Dunakeszi, Radnóti M. Gimnázium

Parádés 4-be kerülés

A rájátszás 3. mérkőzésén, ami egyben a legjobb 4-be kerülést is jelentette, frenetikus győzelmet arattunk. A nehéz és sorsdöntő idegenbeli mérkőzésen be tudtuk bizonyítani, hogy a sok belefektetett és hozzáértő munka meghozza a várt eredményt –szó szerint is-. A nyomás az újonc Dunakeszi és a futsal kezdetétől folyamatosan NB I-ben jól szereplő Aramis csapatán is érezhető volt. Az Aramis újra bizonyított, hogy bármilyen háttérrel, de egységben mindenki oda tudja tenni magát a másikért -Aramis családként-, amikor nagyon kell. Németh Peti szerezte a 10. percben a vezető gólunkat, örültünk és picit féltünk is, hiszen múltkori -itt elvesztett- meccsen is mi vezettünk. Az első játékrészben már csak helyzeteket láttunk, így előnnyel tudtunk fordulni. A második félidőt jól kezdtük, a fiatal Birinyi Balázs rendkívüli és legjobbkor jött gólja növelte 2:0-ra előnyünket.

A következő 10 percben rengeteg helyzetkialakítást láthattunk, Sikur Lali sorra ütötte és fogta a labdákat az Aramis kapu előtt. Nagy erőt adott, hogy mindenki összejátszásban segítette a vezetés megtartását. A Dunakeszi nézők is kiszurkoltak egy gólt, amely a 32.percben még kiélezettebbé tette a továbbjutásos mérkőzést, mert 2:1-es vezetésnél a futsalban 8 perc alatt még akármi is lehet. Bizony nem is akármi történt, hiszen Frank Tomi leleményes labdaszerzéséből és csodálatos passzából született meg az újabb 2 gólos különbségre módosult eredmény, Roni fantasztikus kapura rúgásából. Ez nem volt elég, a hazaiak 5 a 4 elleni játékkal próbálkoztak, de a védekezésünk nem hagyta magát. Samu labdát szerzett és Roni egy percen belül, egy szemet kápráztató gólt szerzett, amivel eldöntötte a 3 meccsből a 2. győzelmet és a továbbjutást is. Az utolsó két percben is voltak támadások a Keszitől és üres kapura próbálkozások tőlünk, de maradt a szép eredményű, 4:1-es győzelem. ARAMIS ismét az ország legjobbjai között, reméljük az ETO ellen is tudunk nézőcsalogató, szép futsalt játszani.

"Péntek este az újonc Kinizsi otthonában a vendég budaörsiek kezdtek jobban, hiszen az első félidő felénél megszerezték a vezetést, míg a hazaiak nem találtak a kapuba. A szünet után már kettő volt közte, amikor a Dunakeszi szépített, de a hajrában Roni egy perc alatt duplázott, ezzel idegenbeli bravúrral harcolta ki a továbbjutást.

Hiába tehát a tavaly nyári bevásárlás, a sokmilliós költségvetés és a bravúros alapszakaszbeli szereplés, helyreállt a világ – illetve a hazai teremfoci – rendje, és a Kinizsi helyett a sportág magyarországi tradícióit is szimbolizáló Aramis lehet ott a négy között."